Proces gojenia się makijażu permanentnego i pielęgnacja pozabiegowa

Proces gojenia się makijażu permanentnego i pielęgnacja pozabiegowa Previous item Jakie są przeciwwskazania... Next item Witam na blogu Piękne Brwi...

Proces gojenia się makijażu permanentnego i pielęgnacja pozabiegowa

Proces gojenia się makijażu permanentnego

Barwa makijażu permanentnego bezpośrednio po zabiegu jest dość intensywna, nawet w przypadku bardzo delikatnej pigmentacji. W ciągu 3 najbliższych dni brwi te jeszcze bardziej ciemnieją i zaczyna się proces wyłuszczania.

Na miejscu Waszych pięknych brwi pojawiają sie tzw. strupki.

Jest to CAŁKOWICIE NORMALNY proces gojenia i niestety każdy, kto ma lub chce mieć makijaż permanentny, musi przez niego przejść.

Strupki odpadają stopniowo, do około tygodnia  (w niektórych przypadkach trochę dłużej ). Ważne jest, aby w tym czasie nie drapać, nie trzeć, nie namaczać oraz nie dotykać pigmentowanego miejsca.
Jeżeli strupek zostanie przez Was oderwany, może dojść do odbarwień, lub powstania blizny.

Kiedy strupki odpadną i jeden problem mamy z głowy, pojawia się kolejny 🙂 Na tym etapie dostaję od Was zazwyczaj mnóstwo wiadomości, telefonów oraz niekiedy e-maili, że:
pigment się nie przyjął,
nic nie widać,
moje brwi mają brzydki kolor
lub po prostu brwi są za jasne i trzeba je będzie poprawić na korekcie.

Zdarzają się także bardziej hardcorowe pytania, np:
A czy możemy na korekcie poprawić brwi czarnym pigmentem, albo po prostu zrobić tatuaż, aby były one bardziej widoczne?
Nie, nie, nie ‼
Żadnych tatuaży, żadnych czarnych pigmentów ‼
(chyba, że chciałybyście aby za jakiś czas brwi były niebieskie, w co wątpię).

Ale powracając do tematu…
Kolor ten dopiero zaczyna się stabilizować.
W ciągu 28 dni makijaż stopniowo się utrwala, pigment się osadza w skórze i dopiero wówczas widzimy czy są miejsca, w których organizm nie przyjął pigmentu i czy należy to uzupełnić. I kiedy wracacie do mnie na korektę, widzimy efekt pół-finalny.

Dlaczego pół-finalny? Dlatego, że na korekcie a raczej dopełnieniu zawsze możemy poprawić miejsca, które nie zostały zapigmentowane, wzmocnić intensywność koloru, przyciemnić brwi. Na życzenie klientki można również lekko zmienić kształt, pogrubić brwi.

Oczywiście zdarzają się przypadki, że na korekcie nie będzie trzeba nic poprawiać i wtedy możemy usiąść sobie przy filiżance dobrej kawy i trochę poplotkować 🙂

Pielęgnacja pozabiegowa

Aby uzyskać spektakularny efekt, musimy się ściśle trzymać pielęgnacji pozabiegowej.

W dużej mierze również od niej zależy jaki uzyskamy efekt finalny, a skoro zdecydowałyście się już na makijaż permanentny ( lub rozważacie jego zrobienie )
to warto byłoby się temu przyjrzeć.

➡ Smarować brwi czy nie smarować?
Jest kilka szkół. Ja osobiście poznałam dwie i przetestowałam je na sobie.
Z obu wyciągnęłam wnioski i wprowadzam złota zasadę. Wypośrodkowałam i poniżej podaję wam wzór, który działa najlepiej.

1, 2, 3 DZIEŃ – Należy przemywać brwi 2-3 razy dziennie, aby zmyć nadmiar osocza, oraz nie dopuścić do powstania większego strupka. Na powierzchni brwi powinna utworzyć się delikatna błonka, która sukcesywnie dzień po dniu będzie się łuszczyć. Nie należy panikować w momencie widocznej różnicy w kolorze pomiędzy strupkiem, a efektem znajdującym się w miejscu gdzie strupek już odszedł.

4 DZIEŃ – W 4 dniu po zabiegu należy rozpocząć nawilżanie brwi, aplikując bardzo cienką warstwę bepanthen (zbyt gruba warstwa może spowodować wyrzucenie pigmentu ze skóry, tym samym pigment się nie przyjmie).
Ważne! Przed nałożeniem nowej warstwy produktu, należy oczyścić, przemyć brwi z pozostałości po poprzedniej warstwie wacikiem i jednorazowym patyczkiem nałożyć ponownie cienką warstwę bepanthen. .

Finalny, ostateczny kolor będzie widoczny po 4-tygodniach od dnia pigmentacji.

W czasie gojenia brwi nie należy: drapać strupków, nakładać produktów kosmetycznych, przemywać brwi innymi specyfikami niż szare mydło, korzystać z solarium, sauny, basenu, słońca.

Pamiętaj, że pielęgnacja pozabiegowa to około 50 % powodzenia. Efekt końcowy zależy również od innych czynników, takich jak biochemia skóry, rodzaj cery , technika pigmentacji, wybór koloru, rodzaj pigmentu i pozostałych czynników, których jest dużo więcej.

Pamiętajcie, że makijaż permanentny  po wygojeniu nigdy nie będzie wyglądał tak jak bezpośrednio po zabiegu. Efekt będzie zawsze delikatniejszy. On ma za zadanie delikatnie podkreślić Waszą urodę, a nie odznaczać się w pierwszej kolejności.

Poniżej prezentacja procesu gojenia się brwi krok po kroku

Zdjęcie 1 – Brwi bezpośrednio po zabiegu.
Zdjęcie 2 – Brwi 3 dni po zabiegu, rozpoczęcie etapu  wyłuszczania
Zdjęcie 3 – Tzw. strupki, które stopniowo odpadają w ciągu 3-7 dni ( w niektórych przypadkach trochę dłużej )
Zdjęcie 4 – Brwi wygojone

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie będzie publikowany. Pola oznaczone gwiazdką (*) są wymagane.