Rodzaje makijażu permanentnego brwi

Rodzaje makijażu permanentnego brwi Next item Jakie są przeciwwskazania...

Rodzaje makijażu permanentnego brwi

Techniki pigmentacji brwi
techniki pigmentacji brwi
Witajcie moi drodzy
Na pewno spotkaliście się z niektórymi nazwami permanentnych brwi. Pewne powszechnie znane, niektóre kompletnie niezrozumiałe z nazwą obcojęzyczną. We wszystkich technikach chodzi o jedno, aby pigmentu zostało jak najwięcej bez robienia tatuażu. I to jest cel makijażu permanentnego. Poniżej przedstawiam kilka rodzajów brwi permanentnych wraz z rysunkami, tak abyście zaznajomili się z różnicami pomiędzy nimi.

Brwi Pudrowe
Delikatna i naturalna technika. Efekt lekkiego podcienia, mgiełki, pudru. Brwi nie są zbytnio wykonturowane, nie mają mocnych, wyrazistych cieni. Są bardzo łagodne i finalnie nie można odróżnić czy to jest makijaż permanentny czy nie.

Brwi Ombre
Naturalna technika, końcówka i dolna linia brwi mocniej zaznaczone, przody i górna linia jaśniejsze. Bardzo modna i często wybierana przez młode osoby metoda. Niezwykle ładnie podkreśla naturalne brwi, mocno zaznacza kontury i cieniuje całość.

Insta Brows
Mocno zaznaczony kształt, wyraźna dolna i górna linia, uniesione łuki brwiowe, delikatnie rozmyty przód. Ta technika bardzo sprawdza się u osób, dla których ombre brows są zbyt delikatne. Polecana paniom, które lubią wyraziste kontury, mocniej podkreślone łuki brwiowe.

Microblading – Piórko
Bardzo naturalnie wyglądające brwi. Technika wykonana manualnie, imitacja naturalnych włosków. Skóra nacinana jest specjalnym piórkiem składającym się z kilki ostrych Nano igieł. Metoda niezwykle popularna w USA i krajach Azjatyckich.

Technika łączona
Połączenie microblading z techniką pudrową. Po całości włoski, końcówka brwi pudrowa.
To jaki efekt chcemy osiągnąć zależy od naszych preferencji i charakteru. Ja osobiście uwielbiam robić brwi Insta i Ombre. Efekt finalny zadowala mnie niezwykle, ponieważ brwi są podkreślone, wykonturowane i wycieniowane. Ostatecznie i tak wyglądają niezwykle naturalnie. Sama swoje brwi mam dość wysoko osadzone i lubię kiedy są one mocniej podkreślone przy końcówkach i u nasady. Ponadto, naprawdę ładnie wyglądają kiedy końcówka brwi jest nieco wyżej umiejscowiona wraz z wyprofilowanym lukiem. Ja wiem, że wyglądać jak angry birds cały czas to nie do końca zamierzone i lubiane działanie, nie mniej jednak takie są moje naturalne brwi i dobrze się w nich czuję, kiedy podkreślają mój charakter i dodają pewności siebie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie będzie publikowany. Pola oznaczone gwiazdką (*) są wymagane.